Hipnoza

Jestem pasjonatką życia, świata i ludzi… Kocham góry, jestem wspinaczem wysokogórskim, który każdą wolną chwilę spędza w górach.

Jestem Certyfikowanym Masterem Hipnozy i Hipnoterapii w Polskim Instytucie Hipnozy. (numer członkowski Polskiego Instytutu Hipnozy: 18066) W Hipnozie pracuję w oparciu o standardy: The International Association of Professional Conversational Hypnotists oraz British Association of Hypnotheraphy.

Od ponad 15 lat pracuję z drugim człowiekiem. W relacji indywidualnej w roli coacha/trenera mam ponad 3000h doświadczeń. Ta praktyka pokazała mi wiele i przede wszystkim ujawniła moje potrzeby. Z moich obserwacji wynikało, że na pewnym etapie kończy się możliwość pracy z umysłem świadomym, a żeby prawdziwie odblokować człowieka potrzebna jest praca i narzędzia na głębszym poziomie…praca z jego podświadomością i nadświadomością. Wszechświat „przyniósł” mi hipnozę. Dziś jestem hipnoterapeutą z pasji i miłości do drugiej „duszy”…z misji, która mówi mi: „Rozwijaj ludzi, inspiruj ich do powrotów do pełni siebie…do prawdy o sobie samym”.

W Hipnozie najczęściej pracuję z:

 • przeszłością, która dała blokady emocji i nie tylko. Uzdrawianie emocji z dzieciństwa z traumatycznych, bolesnych doświadczeń
 • hipnoza w sporcie
 • hipnoterapia fobii i stanów lękowych/nerwicowych
 • leczenie depresji
 • praca z bólem po rozstaniu z partnerem
 • praca z trudnymi relacjami
 • hipnotyczne odchudzanie
 • leczenie zaburzeń związanych ze stresem
 • praca z motywacją/koncentracją
 • praca w obszarze pewności siebie/ poczucia własnej wartości
 • definiowanie/powrót do swojej prawdziwej osobowości
 • praca z bólem

Po dwóch latach doświadczeń w roli hipnoterapeuty w swoim gabinecie hipnozy w Łodzi, zaczęłam pracować rozszerzając specjalizację o obszar HIPNOZY W SPORCIE.

Dziś ze wsparcia pracy z nieświadomą częścią umysłu korzystają w moim gabinecie zawodowi sportowcy, jak również sportowcy amatorzy. Miałam już przyjemność pracować z zawodnikami sportów siłowych, ultramaratończykami górskimi, wspinaczami, zawodnikami sportów walki, zawodnikami kolarstwa, oraz sportów drużynowych. Hipnoza w sporcie pozwala „usunąć ograniczające przekonania”, które blokują  sportowe wyniki, zwiększyć potencjał osobisty poprzez aktywację „uśpionych” zasobów, co bezpośrednio wpływa na wzrost wyników podczas treningów i zawodów. Pomaga wyostrzyć koncentrację i wszystkie te zasoby, które mają bezpośredni wpływ na wynik. Obojętnie jaki sport kochasz i uprawiasz, aby „być w pełni w nim” potrzebujesz „trenować” swój umysł…i to przede wszystkim ten podświadomy, a dopiero potem umysł świadomy, BO W NIEŚWIADOMEJ CZĘŚCI UMYSŁU ZNAJDUJE SIĘ CENTRUM DOWODZENIA TWOIM CIAŁEM I TWOIMI OSIĄGNIĘCIAMI!

Czym jest HIPNOZA?

Leczenie poprzez trans (lub zmieniony stan świadomości) jest jednym z najstarszych fenomenów znanych ludzkości i – w takiej lub innej formie – jest obecny praktycznie w każdej kulturze na świecie. Uzasadnione jest także nazwanie go prekursorem terapii psychologicznej i nieco kontrowersyjnie, źródłem wielu nowszych stylów interwencji psychologicznej. Choć zmienione stany świadomości znane były od tysięcy lat, termin ‚hipnoza’ (z greckiego ‚hypnos’, czyli sen) został wymyślony około 1840 przez dr Jamesa Braid’a, szkockiego fizyka i pozostaje niezbyt trafnym opisem tego doświadczenia, bowiem stan hipnozy zdecydowanie rożni się od snu.

Na naszym obecnym poziomie wiedzy fenomen hipnozy nie może być ostatecznie zdefiniowany, ale rozsądna i tymczasowa definicja mogłaby brzmieć: “Hipnoza jest stanem umysłu, wzmacnianym przez (choć nie tylko) mentalną i fizyczną relaksację, w której nasz świadomy i nieświadomy umysł potrafią się ze sobą komunikować”. Zapewne łatwiej jest definiować hipnozę przez pryzmat jej efektów niż przez to, czym jest i pod tym względem określa się ją jako najdoskonalszą metodę dostępu do naszego ukrytego potencjału. W stan transu hipnotycznego można wprowadzić się samemu, bez udziału osób trzecich (auto-hipnoza) albo z pomocą innej osoby (hetero-hipnoza). Jeśli jest to wyszkolony profesjonalista, który wykorzystuje rezultaty tego stanu w celu wywołania korzystnej zmiany, proces ten nazywany jest “Hipnoterapią”.

Co to jest hipnoterapia?

Psychoterapia i doradztwo jest leczeniem zaburzeń emocjonalnych, niechcianych nawyków czy niepożądanych uczuć, które korzysta jedynie z technik psychologicznych. Celem takiej terapii jest wsparcie osób (określanych jako klientów) w poszukiwaniu skutecznej alternatywy dla ich niekorzystnych sposobów myślenia, czucia i zachowania. Terapia pomaga ponadto klientom w zaakceptowaniu zarówno siebie jak i innych oraz może być użyteczna w promowaniu rozwoju osobistego i odblokowywaniu wewnętrznego potencjału. Istnieje wiele form terapii, jednak jedynie hipnoterapia charakteryzuje się bezpośrednią komunikacją z podświadomością osoby poddanej hipnozie. W praktyce hipnoterapeuta wymaga zazwyczaj od klienta stanu relaksu i wykorzystuje moc jego wyobraźni, mając do wyboru szeroką gamętechnik – od opowiadania historii, wprowadzania indywidualnie dobranych metafor i symboli, po użycie bezpośrednich sugestii korzystnych zmian. Stosowane są także techniki analityczne w celu rozwiązania problemów istniejących w przeszłości klienta, bądź terapia może koncentrować się bardziej na teraźniejszości i jego obecnych trudnościach. Hipnoterapia jest skutecznym narzędziem pod warunkiem, że klient jest zmotywowany do zmian i nie polega wyłącznie na wysiłkach terapeuty, jednak wiara w możliwość zajścia korzystnej zmiany może być na początek wystarczająca. Niezależnie od wykorzystanych technik, bardzo istotnym elementem procesu jest zbudowanie odpowiedniej relacji pomiędzy klientem a terapeutą, opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w hipnoterapii, gdzie autorytet i zaufanie do praktyka w znacznym stopniu przekłada się na efekty terapeutyczne. Z tego też powodu zaleca się, aby klient umawiał się na początek na pojedynczą sesję i dopiero po niej decydował o dalszej współpracy z danym terapeutą. Hipnoterapia, w odróżnieniu od innych nurtów terapeutycznych jest uznawana za krótkoterminowe podejście, w którym korzystna zmiana, jeśli ma nastąpić, powinna pojawić się relatywnie szybko.

Jak to wygląda w praktyce?

Zadzwoń lub napisz do mnie. Umówimy się na pierwszą sesję. Pierwsze spotkanie jest najdłuższe. Trwa około 2h. Dokładnie wyjaśnię Ci na czym polega praca w transie hipnotycznym. Odpowiem na wszystkie pytania, wyjaśnię zasady. Zadam Ci kilka pytań aby mieć pewność, że ta metoda pracy będzie dla Ciebie odpowiednia w Twoim celu. Następnie wprowadzę Cię w trans hipnotyczny w Twojej intencji.

Kolejna sesja będzie już krótsza. Może okazać się, że wcale nie będziesz już jej potrzebować. Średnia długość hipnoterapii wynosi 3-4 sesje. Jednak wielu klientów uwalnia blokady już podczas pierwszej sesji hipnozy. Koszt pojedynczej sesji wynosi 400 zł. Jeśli jesteś na tej stronie to oznacza, że jesteś gotowy na tę podróż po wewnętrznym ekranie Twojej podświadomości.

HIPNOZA ŁÓDŹ / WARSZAWA

Zadzwoń i umów się na sesję:

791 518 909

POLSKI INSTYTUT HIPNOZY

Drukowanie